20. ja 23. septembril toimusid lasteaia loodusõppe projektipäevad Altjal, teemaks „Kes elab metsa sees“. Õppeprogrammid said toimuda tänu KIK-projektist saadud toetusele. Altjale sõit oli mõnus, lapsed nautisid bussisõitu, bussiaknast imetleti loodusvärve ja põldudele kogunenud sookurgi. Altjale jõudes võtsid meid vastu juba varasemalt tuttavad Sagadi Looduskooli giidid. Ilm oli mõlemal päeval meie suhtes helde - mere ääres oli küll päris tuuline, kuid õnneks vihma ei sadanud. Mereääres jalgu puhates jutustasid giidid huvitavaid lugusid merest ja merelindudest. Lained olid kaldale uhtunud puutükke ja liiva seest välja pesnud ilusaid kive, neist seati oma rühmaga kokku kena kunstitöö. Lapsed said tunnetada võimast meremüha ning näha vahuseid „jänkukõrvu“ laineharjal. Aga metsarajal tajusid nad giidide juhendamisel metsa tuge inimesele- kaitset tuule- ja tormi eest ning nautida sügisest linnulaulu ja metsahääli. Metsamatkal kinnistusid lastel teadmised erinevatest puuliikidest, taimedest, loomadest.

Tutvuti metsloomade eluga, metsloomade tegutsemise jälgede otsimise ja nende märkamisega, sügisese looduse meelelise tajumisega. Matka käigus tutvustati lastele metsloomade rolli looduses ja räägiti sellest, et metsloomadele vajaliku keskkonna säilitamisel saab kaasa aidata iga inimene – nii suur kui väike.

Matkates väsivad jalad ja kõhtki läheb tühjaks. Lapsed nautisid puhkepausi metsas mahalangenud püütüvel ja sõid isukalt kaasavõetud toitu-jooki. Viimasel matkapäeval, 23. septembril, ütlesid lapsed, et on õigel ajal õiges kohas, sest matkal olles tähistasime sügise sünnipäeva.

Matkapäevad olid toredad ja õpetlikud. Lasteaeda tagasisõit möödus rõõmsalt muljeid vahetades - lapsed olid väsinud, ent rahulolevad.

Õppeprogramm lõppes rühmades looduslikust materjalist valminud tööde väljapanekuga.